BPJ camp :)

27. dubna 2011 v 12:41 | Elladora :) |  Co tím chtěl básník říci...
Nazdar všichni :)

Můj život se začíná ubírat zběsilým tempem do neznámých vod :D. Momentálně jsem v Polsku na žunalistickém kempu a jelikož celá "výuka" probíhá v angličtině, je můj jediný přínos a poznatek to, že neumím anglicky. Deset let dřiny, učení se nepravidelných sloves a čtení anglických knížek (dobře, byla jen jedna) mi byly absolutně k ničemu.


Už první den jsem si připadala jako větřelec a naprostý hlupák, který se tu dostal jen nešťastnou náhodou. Ten pocit mě neopustil doteď...Naštěstí už mám ale za sebou tři workshopy a musím říct, že jednomu z nich jsem rozuměla úplně ve všem a dokonce jsem popsala tři stránky bloku poznámkami. Uvidíme, jak dlouho mi mé nadšení vydrží :D...

Moje jediné štěstí je, že tu jsou fajn lidi a i když mluví anglicky naprosto perfektně, nepřehlížejí mě a naštěstí se se mnou baví normálně česky nebo slovensky... Díkybohu :D... Uvidíme, jak dlouho to vydží jim :D...Zatím se moc neptám a snažím se pravidelně přikyvovat a usmívat se stylem "rozumím naprosto všemu, co říkáte". Nutno ale říct, že během dvou dnů se má angličtina aspoň trochu zlepšila a z jednoslovných odpovědí "yes", "no" a "maybe" dokážu vytvořit věty i o větším počtu písmen. Čekají mě tu ještě nejméně další tři dny, během kterých budeme lítat po městě a shánět materiál na naše reportáže. Jsem opravdu zvědavá, jak se mi povede napsat článek v angličtině, když musím mít po ruce slovník kdykoliv se snažím sesmolit jen obyčejný úkol do školy. Zatím to nechávám víceméně na ostatních, možná je to nefér, ale zatím nemám čím přispět, takže jim nebudu kazit kolektivní práci :D.

No dobrá, nebudu vás moc obtěžovat (pokud mám koho) a radši půjdu dělat něco užitečného. Například se učit něco o stříhání videa nebo jít fotit nádraží mým luxusním fotoaparátem, který se vybije během prvních patnácti minut. Ano, myslím, že mohu směle říci, že jednou ze mě bude velmi dobrá novinářka :D!

Mějte se nádherně :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama