Čas plyne, ale já jsem pořád stejně naivní

11. května 2013 v 21:11 | Wendy :) |  ...Téma týdne...?
Očividně mám talent chodit na svůj blog ve chvílích, kdy je Téma týdne šité na míru přímo mě a mojí současné situaci. Momentálně je můj život akorát o tom, že si nadávám do naivních holek a spousty dalších věcí, které se nesluší vzhledem k mému něžnému pohlaví uvěřejňovat na internetu. Jak už jsem předeslala v titulku, časy se sice mění, ale lidé a jejich povahy málokdy - zvláště pak já. Mým největším problémem je naivita, tedy slepá víra v něco, co se očividně nestane. A protože se mi v poslední době osvědčilo házet všechno do přehledných seznamů, můžete se seznámit s tím nejnovějším...


JSEM NAIVNÍ, PROTOŽE VĚŘÍM, ŽE...
  • mě má někdo rád takovou, jaká jsem. Není to pravda - dnešní svět vám chyby neodpustí. A vy sobě taky ne.
  • v 21. století existuje něco jako pravá láska nebo plnohodnotný vztah. Není to pravda - za poslední roky jsem se naučila, že každý stojí akorát o nezávaznou zábavu a slova LÁSKA a VZTAH v chlapech budí touhu utíkat rychlostí geparda daleko od všech ženských.
  • až mi bude nejhůř, budou tu pro mě všichni ti, kterým jsem nesčetněkrát pomohla já. Není to pravda - když platíte za tu silnou, co nikdy nebrečí a zvlášť když máte tendenci se pro ostatní i rozkrájet, nemůžete čekat to samé od nich. Zatímco oni jsou pro vás na prvním místě, oni vás vidí někde uprostřed davu lidí. A až budete potřebovat, aby vás někdo objal a řekl: "To bude dobré", nikdo to neudělá. Protože tak to zkrátka dneska chodí - všichni myslí na sebe, jen já husa na ty ostatní.
  • se lidé mění. Není to pravda - kdo jednou zklamal, za chvíli mě zklamal znovu a já byla pokaždé stejně hloupá, že jsem to dovolila. Kdo se na mě jednou vykašlal, udělal to znovu a já husa mu to odpustila. Kdo mě jednou zranil, zranil mě ještě nesčetněkrát a já husa žila s pocitem, že takhle má můj život zkrátka vypadat...
  • na první dojem se nemá dát. Není to pravda - když si myslíte, že je někdo povýšený, nepříjemný a navíc nebere ohled na vaše pocity, obvykle to tak taky je. Protože i když pak máte pocit, že jste ho špatně odhadli a myslíte si, že začínáte odkrývat jeho dobré stránky a že je ve skutečnosti jiný, není to tak. Je přesně takový, jaký byl na první pohled a z toho plyne především ponaučení, že instinkt vás neklame. Nikdy.
Něco tak zahořklého jsem asi ještě nikdy nenapsala, ale jednou to ven muselo. Takhle to v mojí černé duši vypadá v době, kdy mi není zrovna do zpěvu a všichni mě opuštějí. Takhle se to v mojí hlavě honí po nocích, kdy mám spát a snít o lepším světě. Takhle se teď zkrátka cítím...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Únorová Únorová | Web | 11. května 2013 v 22:53 | Reagovat

Vystihující, pravdivý a upřímný článek, který je i po umělecké stránce skvěle napsaný! Musím s tebou souhlasit. Vše, co jsi napsala, pojednává o zkorumpované realitě, ve které se právě nacházíme a o to víc je smutné, že proti ní nemůžeme nic dělat. No, snad ti jen pomůže, že v tom nejsi sama. A pokud mohu ještě něco dodat: Nemusíš věřit ostatním, stačí když bude věřit sobě!

2 Argonna Argonna | Web | 11. května 2013 v 23:26 | Reagovat

S prvym a druhym bodom uplne suhlasim, s tretim si niesom ista a s poslednymi dvoma musim povedat, ze mam ine skusenosti. Kazdopadne, ak si teraz dole, tak za chvilku sa to zas zlepsi, zivot je hojdacka.

3 Anka Anka | 14. října 2013 v 15:52 | Reagovat

Tak teď bych Tě nejraději objala. Věř, že existuje alespoň jeden člověk, co: Tě má rád takovou, jaká seš, tu bude pro Tebe vždy, i když Ti bude jakkoli, se lidé dokáží změnit (hlavně k horšímu, ale i to je změna), á jo, první dojem...v tom s Tebou souhlasím. A na první dojem se mi jevíš někdo, koho bych chtěla určitě potkat, prootže se jevíš jako člověk, který by mi dokázal porozumět. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama